O statuie din patrimoniul cultural al Germaniei a fost descoperită în casa unui buzoian, care o cumpărase pentru că i-a plăcut cum arată. Inițial, un hoț român a furat-o pentru bronz, dar pentru că statuia e frumoasă, a vândut-o ca operă de artă.
Citeste mai mult aici
Author:
