Oșenii au ridicat o „Românie” la marginea Parisului. „Ne-am schimbat. Ne-am franțuzit”

Oșenii care au plecat din țară în urmă cu 20 de ani și și-au construit o Românie departe, în Franța. S-au stabilit la periferia Parisului și sunt ilustrarea expresiei „omul sfințește locul” și cei care au schimbat percepția francezilor despre România.

Citeste mai mult aici
Author:

By Petre

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

No widgets found. Go to Widget page and add the widget in Offcanvas Sidebar Widget Area.