Oșenii care au plecat din țară în urmă cu 20 de ani și și-au construit o Românie departe, în Franța. S-au stabilit la periferia Parisului și sunt ilustrarea expresiei „omul sfințește locul” și cei care au schimbat percepția francezilor despre România.
Citeste mai mult aici
Author:
